top of page
Screen Shot 2023-07-12 at 16_edited.jpg

נעים מאוד, אני אלכס

לפני 20 שנה יצאתי למסע שחולל מהפכה בהבנתי את הקשר בין אדם לסוס. 

מסע אישי של צמיחה והתפתחות אישית - טיפול ואימון בעזרת סוסים.

 התשוקה שלי לסוסים שזורה עם הרצון להשפיע לטובה על אחרים .  הכוח העדין והטבע האינטואיטיבי של החיות המלכותיות הללו השפיעו עלי ברמה העמוקה ביותר. 

בגיל 8, נדבקתי ב"חיידק" הסוסים.  לא ידעתי שהמפגש הראשוני הזה יסמן את תחילתו של מסע חיי.

בגיל 12 הפכתי להיות בעלים גאה של הסוס הראשון שלי.  יחד, יצאנו להרפתקאות מרגשות בתחום קפיצות הראווה, יצרנו קשר משמעותי שתמך בי בניווט הסוער של גיל ההתבגרות.

לאורך שנות לימודיי האקדמיים, הדרכתי ילדים עם סוסים והייתי עדה לתהליכי צמיחה והתפתחות רבים.

 

כמחנכת של ילדים על הרצף האוטיסטי, התשוקה שלי היא לספק סביבה בטוחה ומטפחת.  אני לא רק עובדת עם ילדים אלא גם מרחיבה את ההדרכה והתמיכה שלי להוריהם באמצאות כלים אימוניים מעולם הפסיכולוגיה החיובית, הגישה המונטסורית והאימון המנטלי.

 

ככל שהעמקתי במושגים הקלאסיים של רכיבה טיפולית לא יכולתי להתעלם מהערך הטיפולי המדהים שהציעו סוסים, במיוחד לאור המסע האישי שלי.

309220315_10159432897763040_6754620476084856732_n_edited.jpg
WhatsApp Image 2023-06-27 at 12.42.58.jpeg

בגיל 38 קיבלתי אבחנה של הפרעת קשב וריכוז, ששפכה אור על האתגרים שהתגברתי עליהם במהלך עיסוקי האקדמיים והמקצועיים. 

זיהיתי את התפקיד העמוק שמילאו סוסים בהצלחה שלי, וסיפקו לי את הכוח והמיקוד שהייתי צריכה כדי להצטיין למרות הקשיים.

 

בכדי להשיג מטרות טיפוליות אלו, אך גם לשמור על רווחתם של היצורים המפוארים הללו, הגעתי לקורס של ענת שלו- ""HORSEFREINDSHIP תקשורת חיובית עם סוסים, שחולל מהפכה בהבנתי את הקשר בין אדם לסוס. 

 

הגישה הזו הדגישה חיבור עמוק והרמוני, ביסוס שפה משותפת אמיתית בין סוס לאדם.  זו הייתה התגלות שנגעה בליבה של הווייתי, ולבי זינק בשמחה ובתכלית.

באמצעות טכניקות תקשורת חיוביות, למדתי כיצד ליצור קשר אמיתי עם סוסים המבוסס על אמון הדדי ושיתוף פעולה. גיליתי את הכוח של אמפתיה, כוונה ברורה ורמזים לא מילוליים ליצירת שותפות הרמונית. תובנות שהשפיעו באופן ישיר על כל האספקטים של חיי.

 

 חמושה בתקשורת חיובית, אימצתי במלואם את היתרונות הטיפוליים שהציעו החיות המופלאות הללו וההשפעה העמוקה של רכיבה חיובית על סוסים לפיתוח מיומנויות שמתרחבות הרבה מעבר לחווה.

 

כיום, אני מדריכה הורים, ילדים ונוער לגילוי הכוח הפנימי שלהם, בניית ביטחון עצמי וטיפוח קשר עמוק עם סוסים.  אני מדגישה את החשיבות של אמפתיה, סבלנות והבנה כשאנו מנווטים יחד בעולם הסוסים.

WhatsApp Image 2023-06-27 at 12.46.25 (1).jpeg
Screen Shot 2023-07-12 at 16.08.48.png

השאיפה שלי לחשוף הורים, מחנכים ואת הקהילה כולה לפוטנציאל הטרנספורמטיבי של תקשורת חיובית בעזרת החיבור עם הסוסים.  אני קוראת לאנשים לאמץ גישה יותר חמלה ושיתופית בעת אינטראקציה עם היצורים המדהימים האלה.

 

 באמצעות עבודתי, אני שואפת ליצור עולם שבו בני אדם וסוסים מתקיימים יחד בהרמוניה, שבו התקשורת נטועה באמפתיה, ושבו לכל אדם, ללא קשר לאתגרים או השונות שלו, יש הזדמנות לשגשג ולמצוא את הקול הייחודי שלו.

 

 סוסים עבורי, הם שותפים והם זרזים לצמיחה אישית, ריפוי ושינוי. 

אני נרגשת להיות צינור למסע יוצא דופן זה של העצמה וחיבור.

המסע המקצועי והאקדמי שלי

המחויבות שלי להרחיב את הידע והכישורים הובילו אותי להירשם לתוכניות הכשרה שונות. הפכתי למדריכת רכיבה טיפולית מוסמכת בויצו ניר העמק.

בוגרת התכנית Horsefriendship של ענת שלו, ללימודי התנהגות מבוססת חיזוקים חיוביים בעבודה עם סוסים. 

בשנה זו יצאתי לדרך חדשה כמטפלת בעזרת סוסים בחוות נטלי בגבעת נילי. בשילוב כוח הריפוי של סוסים עם מעורבות ההורים אני מנחה תהליכים טיפוליים, הדרכה קבוצתית ומפגשים משפחתיים ייחודיים באמצעות אימון סוסים בתקשורת חיובית.

הכשרת מאמנות לאימהות בגישת אמא מאמנת של אפרת לקט ורווית חורי. אני מלווה משפחות בתהליכי אימון כדי להיות ההורים שהם רוצים להיות.

לאורך דרכי המקצועית עבדתי כמחנכת כיתה בבית הספר היסודי "עופרים" לילדים על הרצף האוטיסטי בחיפה, ולאחר מכן כמחנכת כיתה בבית הספר "פאר צור" לילדים על הרצף האוטיסטי בחדרה.

תואר שני במנהל ומנהיגות בחינוך באוניברסיטת תל אביב בהצטיינות. התוכנית מתמקדת בחידושים בתחום החינוך, פיתוח כישורי ניהול ויישום מודלים חדשים לניהול ארגונים חינוכיים. הבוגרים מוכשרים להשפיע על מערכות החינוך, להוביל צוותים וליישם איכויות מנהיגות מתקדמות לעידן החינוך המשתנה.

תעודת הוראה בחינוך מיוחד באוניברסיטת תל אביב. התוכנית מספקת ידע וכלים מתקדמים בתחום החינוך המיוחד, ומאמצת לפתח יכולות חינוכיות, תכנון לימודים והתמודדות עם אתגרים חינוכיים מורכבים

תואר ראשון בחינוך מיוחד וסוציולוגיה באוניברסיטת תל אביב. התוכנית מתמקדת בפיתוח יכולות אנליזה חברתית וביכולת לפעול במגוון תחומים, כולל חינוך ציבורי, יעוץ חינוכי ופיתוח מערכות תמיכה חינוכיות. הבוגרים מוכשרים לעבודה מקצועית בתחום החינוך המיוחד ולקידום שינוי חברתי במרחבים חינוכיים וחברתיים מגוונים.

בשנה זו התחלתי את דרכי בתחום הדרכת הרכיבה והטיפול בסוסים במכללת וינגייט, כמדריכת רכיבה שם גיליתי את הקשר העמוק בין בני אדם לסוסים. חוויה זו עוררה תשוקה שתעצב את מסלול חיי.

עם השנים פיתחתי את כישורי הרכיבה שלי והעמקתי את ההבנה בקשר הסוס-אדם.

2023

מדריכת רכיבה טיפולית
ויצו ניר העמק

2022

מאמנת סוסים בגישה חיובית

Horsefriendship

2022

מטפלת בעזרת סוסים

2021

מאמנת הורים

אמא מאמנת

2014-2022

מחנכת

2015

מנהל ומנהיגות בחינוך

( M.A ) אוניברסיטת ת״א

2015

תעודת הוראה

אוניברסיטת ת״א

2013

חינוך מיוחד וסוציולוגיה אנתרופולוגיה

( B.A ) אוניברסיטת ת״א

2008

מדריכת רכיבה על סוסים

וינגגיט

בנוסף להישגי המקצועיים, השתתפתי באופן פעיל בכנסים אקדמיים, כולל האגודה הבריטית לחינוך בינלאומי והשוואתי (BAICE) והחברה הישראלית לחינוך השוואתי (ICES). מחקרי על בינאום בבתי ספר בישראל התפרסמו בכתבי עת נחשבים, ביניהם גלובליזציה, חברות וחינוך ומחקרים ביקורתיים בחינוך

bottom of page